Monday, October 18, 2021
HomeNationalলাভলীনাক লৈ আদিল হুছেইনৰ এটা পোষ্ট, তুংগত বিতৰ্ক!

লাভলীনাক লৈ আদিল হুছেইনৰ এটা পোষ্ট, তুংগত বিতৰ্ক!

অভিনেতা আদিল হুছেইনে অলিম্পিক পদক বিজয়ী লাভলীনাৰ এখন ফটো পোষ্ট কৰিছিল। একে সময়তে, তেওঁ কেইবাটাও প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে।

অভিনেতাজনে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ বিষয়ে কেইবাটাও বিষয় উল্লেখ কৰিছে, য’ত অভিনেতাগৰাকীয়ে ছচিয়েল মিডিয়াত অলিম্পিক পদক বিজয়ী লাভলীনাৰ এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল।

ফটোখনে বক্সাৰ লাভলীনাৰ আক্ৰমণাত্মক মুহূৰ্তটো ধৰি ৰাখিছে। আদিলে লিখিছে, মই ঠিক এইটোৱেই ভাবো।তাৰ পিছতে পোষ্টটোত আদিলে দেশবাসীক অলপ ব্যংগাত্মক সুৰত লিখিছে যে এনে অনন্য ভাৰতীয়ৰ বিষয়ে নজনা ভাৰতীয়সকলে এই ছবিখন ভালদৰে চোৱা উচিত। তেওঁলোকক লৈ গৌৰৱান্বিত অনুভৱ কৰিব লাগে আৰু যিসকলে অসম, মিজোৰাম, ত্ৰিপুৰা, ছিকিম, অৰুণাচল, নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ বিষয়ে অৱগত নহয়, তেওঁলোকক উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ এই ৰাজ্যসমূহৰ বিষয়ে অৱগত কৰিব লাগে।

আদিলে এইটোও লিখিছে যে মানুহে সফলতা উদযাপন কৰাটো অতি স্বাভাৱিক। কিন্তু যেতিয়া এই লোকসকল অন্য লোকে কৰা অৱহেলা উন্মোচিত হয়, তেতিয়া দেশৰ জনসাধাৰণে তেওঁলোকৰ কাষত থিয় হোৱা উচিত নহয় নেকি? অসম তনয়া লাভলীনাৰ সফলতাৰ পিছতে অসমৰ ভূমিপুত্ৰ আদিল হুছেইনে এখন ফটো পোষ্ট কৰিছিল আৰু বৰ্ণবাদ সম্পৰ্কে এই শক্তিশালী বাৰ্তাটো প্ৰেৰণ কৰিছে।

Adil husain post

উল্লেখ্য যে, মিলিন্দ সুমনৰ পত্নী অংকিতা কোঁৱৰেও মীৰাবাই চানুৰ পদক জিকাৰ পিছত নিজৰ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰিছিল। অংকিতাই লিখিছিল, “দেশৰ উত্তৰ-পূবৰ লোকসকলক চিংকী, চীনা, নেপালী আৰু আনকি কৰোণা বুলিও কোৱা হয়। তেওঁলোক কেৱল তেতিয়াহে ভাৰতীয় হয় যেতিয়া তেওঁলোকে দেশৰ বাবে পদক জিকে’। লাভলীনাৰ ঈৰ্ষান্বিত সফলতাত এতিয়া মুগ্ধ সমগ্ৰ ভাৰতবাসী।

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

en_USEnglish